Haber

AB Dışişleri Bakanları İsrail-Filistin Gündemi ile Buluştu

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin dışişleri bakanları bugün İsrail-Filistin gündemine ilişkin bir araya geldi. AB’nin Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, toplantı öncesinde yaptığı konuşmada, “Bugün aynı zamanda Birleşmiş Milletler’in çatışmalara ara verilmesi yönündeki çağrısını da tartışacağız.”

AB Dışişleri Bakanları Toplantısı öncesinde bir açıklama yapan AB’nin Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Gazze’ye acil insani yardım gönderilmesi gerektiğini yineleyerek, “Bugün ayrıca Birleşmiş Milletler’in acil insani yardım çağrısını da ele alacağız. Bu aynı zamanda rehineler için de gereklidir.”

YARDIMIN DAĞITILMASI İÇİN ÇATIŞMALARIN DURDURULMASI GEREKİYOR

Borell, toplantıda Ukrayna ve Karabağ’daki durumun yanı sıra Ortadoğu’daki gelişmelerin de ele alınacağını belirterek, “Rusya bu durumdan kesinlikle yararlanıyor. Savaştan önce de var olan ikili standart sorunu” dedi. Gazze’de artık yeniden gündeme geldi. Öldürülen her sivile aynı hassasiyeti göstermek.” “İsmine çok dikkat etmemiz gerekiyor” dedi. Borell ayrıca insani yardım dağıtımına ilişkin konuşmasında, “Ben kişisel olarak insani yardımların Gazze’ye gelmesi ve dağıtılması için çatışmaların durdurulması gerektiğini düşünüyorum. Gazze nüfusunun yarısının evlerinden taşındığını düşünüyorum. “

haberbozova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu