Haber

Depremzede ailesinin aldığı kıyafetlerde para bulundu, tereddüt etmeden iade ettiler.

Depremzede ailesinin aldığı kıyafetlerde para bulundu, tereddüt etmeden iade ettiler.

ADANA – Kahramanmaraş’ta meydana gelen büyük depremde evleri hasar gören anneannesi ve dedesine bakmak için Adana Kozan’a gelen Mehmet Doğan, Kızılay’dan aldığı yardım malzemelerinden 185 dolar aldı. Babaannesi için aldığı eşofmanın cebindeki parayı yetkililere teslim eden Doğan’ın örnek davranışı takdir topladı.

Depremzedelerin ailelerine bakmak için vatan görevini yaptığı Gölcük’ten izinli olarak gelen Mehmet Doğan, Kozan Kredi Yurtlar Müdürlüğü’nde kalan babaannesi Bergüzar ve dedesi Yusuf Türk için Kızılay’dan yardım malzemesi aldı. Doğan’ın Kızılay’dan aldığı yardım malzemelerinde eşofmanın cebinde 185 dolar bulundu. Paraları görünce şaşıran Doğan, tereddüt etmeden yetkililere teslim ederek örnek bir davranış sergiledi.

Depremzede ailenin torunlarının davranışlarının örnek teşkil ettiğine değinen İlçe Gençlik ve Spor Müdür Kürşat Gültekin, “Burada gurur ve onur duyuyoruz. Böyle bir milletin mensubu olmak bizim için bir şereftir. Parayı tutanakla alıyoruz. İhtiyaç sahiplerine ulaştıracağız. bu devletin çivisi.Bu parayı gönderen oğlunun ailesine, bana da ihtiyacım yok diyerek bu parayı getiren sizsiniz.” Onu tebrik ediyoruz. Allah devletimize ve milletimize eziyet etmesin” diyen gence teşekkür etti.

Vatanseverlik görevini yapan ve izinli olarak ailesine yardım etmek için gelen Mehmet Doğan, “Kim olsa aynısını yapardı. Ailemin yanında refakatçi olarak kalıyorum. Kahramanmaraş Göksun’da dedem ve ninem depreme yakalandı. Kötü bir durum.” 20 gündür buradayım, onlara bakıyorum. Bu dönemde bir şeyler almaya gittim. Kadın eşofmanını çıkardı. Ben de aynısını yapmalıyım diye düşündüm” dedi.

habergercus.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu