Ekonomi

FibroGen yeni Baş Tıbbi Sorumluyu atadı

SAN FRANCISCO – Bir biyofarmasötik şirketi olan FibroGen, Inc. (NASDAQ:FGEN) bugün, Deyaa Adib, M.D.’nin bugünden itibaren geçerli olmak üzere yeni Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Tıbbi Görevli olarak atandığını duyurdu. FibroGen’e yaklaşık otuz yıllık onkoloji geliştirme deneyimi kazandıran Dr. Adib, şirketin küresel klinik geliştirme faaliyetlerini denetlemekten sorumlu olacak.

FibroGen CEO’su Thane Wettig, Dr. Adib’in şirketin onkoloji hattını ve yeni kanser tedavilerinin geliştirilmesini hızlandırma becerisine olan güvenini ifade etti.

Wettig, FibroGen’in pankreas kanserinde pamrevlumab için pivotal okuma sonuçları, metastatik kastrasyona dirençli prostat kanserinde FG-3246 için Faz 2 planlamasının yanı sıra anti-Galectin-9 antikoru için bir Araştırma Yeni İlaç (IND) başvurusu ve anti-CCR8 antikoru için IND-etkinleştirme çalışmalarının devam etmesi gibi önemli klinik kilometre taşlarına hazırlanırken Dr. Adib’in atanmasının önemini vurguladı.

Dr. Adib’in kapsamlı geçmişi, biyoteknoloji ve ilaç endüstrilerinde tıbbi onkoloji alanında 27 yılı aşkın bir süreyi kapsamaktadır. Geçmişinde solid tümör ve hematolojik malignite endikasyonları için yedi başarılı ilaç tescili bulunmaktadır.

FibroGen’e katılmadan önce Dr. Adib, Triumvira Immunologics Inc. şirketinde Baş Tıbbi Sorumlu olarak görev yapmış ve burada iki hücre tedavisi programının klinik geliştirmeye geçişini yönetmiştir. Önceki görevleri arasında Rain Therapeutics, Blueprint Medicines, Baxalta ve ARIAD Pharmaceuticals’da liderlik pozisyonları bulunmaktadır.

Dr. Adib, gastrointestinal stromal tümörler ve ileri sistemik mastositoz için avapritinib ve prostat kanseri tedavisini önemli ölçüde etkileyen enzalutamid de dahil olmak üzere birçok önemli kanser tedavisinin geliştirilmesine katkıda bulunmuştur.

FibroGen, pankreas kanseri için klinik çalışmalarda bir anti-CTGF tam insan monoklonal antikoru olan pamrevlumab ile kanser için aktif olarak yeni tedaviler geliştirmektedir. Şirket ayrıca kronik böbrek hastalığı hastalarında anemi tedavisi için çeşitli ülkelerde onaylanmış roxadustat’a sahiptir ve portföyünü solid tümörler için antikor-ilaç konjugatı ve immünonkoloji ürün adaylarını içerecek şekilde genişletmektedir.

Bu duyuru FibroGen, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır. Yatırımcılara ve paydaşlara, ileriye dönük beyanların, gerçek sonuçların basın bülteninde tartışılanlardan farklı olmasına neden olabilecek riskler ve belirsizlikler içerdiği tavsiye edilir. FibroGen, yasaların gerektirdiği durumlar haricinde, ileriye dönük herhangi bir beyanı güncelleme yükümlülüğünü üstlenmemektedir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu