Haber

Konya mitingini hedef alanlara Kızılay’dan el konuldu

Türkiye Kızılay Derneği, Millet İttifakı Başkan Yardımcısı ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Konya’da düzenleyeceği mitingi hedef alan iki Kızılay çalışanını görevden aldığını açıkladı.

Pazar günü Erzurum’da düzenlediği mitingde taşlı saldırıya uğrayan Ekrem İmamoğlu, bugün Konya’da halka seslenecek. Konya’daki iki Kızılay yöneticisi Pazar günü sosyal medya paylaşımlarında İmamoğlu’nun Konya mitingini hedef aldı.

Konya Genç Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Halit Üzülmez, gülen yüz emojisiyle “Ülkede hac dönemi erken başladı” paylaşımında bulundu. Üzülmez, “Yarın Konya’da ‘Her şey güzel olacak’ dersen bekleriz” dedi.

Kızılay Selçuklu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Dağlı da “Şeytan taşlamak isteyen Anıt Meydanı’na gidebilir” paylaşımında bulundu.

Kızılay, Pazartesi günü resmi Twitter hesabından her iki ismin de Kızılay faaliyetlerinden uzaklaştırıldığını duyurdu.

Kızılay’dan yapılan açıklamada, “Kızılay Selçuklu Şubesi’nde gönüllü olarak görev yaptığı sırada istifa edip istifa eden bir kişi ile Kızılay Gençlik faaliyetlerine isteyerek dahil olan bir diğer kişinin sosyal medya paylaşımlarının içeriği kabul edilemez. herhangi bir biçimde.” Açıklamada, Kızılay ilkelerine aykırı bu açıklamaları nedeniyle söz konusu kişiler hakkında soruşturma başlatıldığı ve her iki kişinin de Kızılay faaliyetlerinden uzaklaştırıldığı belirtildi.

İmamoğlu, Pazartesi günü Konya’da yapılacak Halk Buluşması’nın ardından Adana’da Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, YETER Partisi Genel Başkanı Meral Akşener ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın katılacağı “Millet Buluşması”na katılacak.

ANKA/JD, AK

Mani olmadan DW Türkçe’ye nasıl ulaşabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu