Ekonomi

SEC, bir kripto para biriminde daha fazla menkul kıymet hakkında yorum yapıyor

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEC), dalgalanmaVe Algorandbu sefer sonra Dosya parasımenkul kıymetler hakkında yorum yaptı.

Düzenleyici, Grayscale’in Filcoin Trust (GFT) fonunu kaldırmasını talep ediyor.

Grayscale Investments, ünlü altcoin projesi Filecoin ile ilgili önemli bir gelişmeyi paylaştı. Dev kripto para şirketi, Filcoin Trust çalışmasının bir SEC çalışanı tarafından radara alındığını duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamada SEC’in Filecoin’i menkul kıymet olarak nitelendirdiği belirtildi. Ayrıca GFT listelemesinden geri çekilme talebinin de mektupla gönderildiği bilgisi verildi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi çalışanı, Filecoin “federal menkul kıymetler kanunları uyarınca bir menkul kıymet”olarak görüyor.

Ancak Grayscale’in geri adım atmadığı kaydedildi. Menkul kıymetlerin sınıflandırılmasını yanlış gören dev şirket, SEC çalışanının görüşlerini kabul etmiyor.

Grayscale, SEC çalışanının kurulun görüşlerini yansıtmadığını belirterek, komite onayının önceden alındığının altını çizdi. Şirketin menkul kıymetler yorumuna karşı yanıt hazırladığı da açıklandı.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

haber-golyaka.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu