Haber

İsrail Başbakanı, Batı Kudüs’teki saldırıların “son yıllarda gördüklerinden farklı” olduğunu söyledi

İsrail Başbakanı Yair Lapid, bugün Batı Kudüs’te yaşanan bombalı saldırıların “son yıllarda gördüklerinden farklı” olduğunu ifade etti.

Lapid, bu sabah Batı Kudüs’te iki otobüs durağında düzenlenen ve 1 İsraillinin hayatını kaybettiği bombalı akınların akabinde İsrailli güvenlik yetkilileriyle kıymetlendirme toplantısı yaptı.

İsrail Başbakanlığının toplantının akabinde yayımladığı manzaralı iletisinde Lapid, ataklara ait, “Bu olay son yıllarda gördüğümüzden farklı.” sözlerini kullandı.

Saldırının sorumluları, gerisindekileri ve onlara silah sağlayanları bulmayı sağlayacak “kapsamlı bir istihbarat çalışması yürütüldüğünü” vurgulayan Lapid, “Onları bulacağız. Kaçabilirler, saklanabilirler. Ama bu onlara yardımcı olmayacak. Güvenlik güçleri onlara ulaşacak.” dedi.

İsrail Başbakanı, güvenlik durum değerlendirmesi sonucunda, gelecek günlerde Kudüs’te güvenlik güçlerinin takviye edilmesi ve ilgili tüm alanlarda aramaların yoğunlaştırılması talimatı verdiğini belirtti.

İsrail polisi bu sabah, Batı Kudüs’ün Givat Shaul ve Ramot kavşaklarında farklı noktalardaki iki otobüs durağında yarım saat ortayla bombalı akınlar düzenlendiğini ve 1 İsraillinin hayatını kaybettiğini, 4’ü ağır toplam 14 kişinin yaralandığını kaydetmişti.

Saldırıların sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.???????

İsrail’de vakit zaman hücumlar düzenlense de bugün meydana gelen bombalı taarruzun gibisi uzun yıllardır yaşanmıyor.

İsrail içinde ve işgal altındaki Filistin topraklarında vakit zaman İsraillilere karşı silahlı, bıçaklı ve araçla ezme teşebbüsü üzere ataklara şahit olunurken, bu akınlarda çoklukla failler olay yerinde öldürülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu